ISO Belgesi http://www.isobelgesi.net ISO Kalite Danışmanlık Eğitim tr Kalibrasyon Nedir http://www.isobelgesi.net/kalibrasyon/kalibrasyon-tanimi/kalibrasyon-nedir-61.html Kalibrasyon Nedir ; Fransızcadan dilimize giren Kalibrasyon kelimesi, kelime anlamı itibari ile belirli şart ve koşull... Kalibrasyon Nasıl Yapılır http://www.isobelgesi.net/kalibrasyon/kalibrasyon-yontemleri/kalibrasyon-nasil-yapilir-62.html Kalibrasyon işlemi deneysel bir çalışmadır. Kalibrasyon işlemi sırasında deneysel bir çalışmadan istenen tüm gereklili... Metroloji Nedir http://www.isobelgesi.net/kalibrasyon/metroloji/metroloji-nedir-63.html Metroloji: Genel olarak ölçme etkinliği ve bu etkinlikte kullanılan ekipman ve birimler üzerinde çalışma yürüten bilim a... Kalibrasyon http://www.isobelgesi.net/kalibrasyon/kalibrasyon/kalibrasyon-64.html Ölçme: Bilinmeyen bir büyüklüğün değerini öğrenmek için, bu büyüklüğü bilinen bir büyüklük (standart) ile karşılaştırma ... Akreditasyon Laboratuvarları http://www.isobelgesi.net/kalibrasyon/akreditasyon-laboratuvarlari/akreditasyon-laboratuvarlari-65.html Akreditasyon, laboratuvarların, muayene ve belgelendirme kuruluşlarının ulusal ve uluslar arası kabul görmüş teknik krit... Laboratuvar Akreditasyonunun Faydaları http://www.isobelgesi.net/kalibrasyon/akreditasyon/laboratuvar-akreditasyonunun-faydalari-66.html Laboratuvar akreditasyonu, teknik yeterliliğin güvenilir bir göstergesi olarak hem ulusal hem de uluslar arası yüksek sa... Boyutsal Kalibrasyon Cihazları http://www.isobelgesi.net/kalibrasyon/kalibrasyon-cihazlari/boyutsal-kalibrasyon-cihazlari-67.html Boyut; Doğruların, yüzeylerin veya cisimlerin ölçülmesinde ele alınan üç doğrultudan uzunluk, genişlik ve derinlikten he... Yük Asansörleri http://www.isobelgesi.net/asansor/yuk-asansorleri/yuk-asansorleri-69.html Yük Asansörleri tasarlanırken yükün insan refakatinde taşınacağı esas alınır. İhtiyaca yönelik bir asansör tipi olduğund... Sedye Asansörleri http://www.isobelgesi.net/asansor/sedye-asansorleri/sedye-asansorleri-70.html Sedye Asansörleri Hız bakımından 0,4 m/sn ile 3 m/sn aralığında ve taşıma kapasitesi bakımından 1600 kg, 2000 kg ve 2500... Araç Asansörleri http://www.isobelgesi.net/asansor/arac-asansorleri/arac-asansorleri-71.html Araç Asansörleri Araç tamirhanelerinde, otoparklarda, otomotiv plazalarda kullanılan asansör tipidir. Bu tipteki asansö... Servis Asansörleri Monşarj Asansörler http://www.isobelgesi.net/asansor/monsarj-asansorler/servis-asansorleri-monsarj-asansorler-72.html Servis Asansörleri (Monşarj Asansörler) Bu tip asansörler genelde insanların giremeyeceği büyüklüktedir. Kullanım amacı ... Engelli Asansörleri http://www.isobelgesi.net/asansor/engelli-asansorleri/engelli-asansorleri-73.html Engelli Asansörleri, fiziksel engelli ve yaşlıların; fiziksel engellerinden dolayı gerçekleştiremedikleri ya da gerçekle... Endüstriyel Tasarım Tescil http://www.isobelgesi.net/patent/endustriyel-tasarim/endustriyel-tasarim-tescil-202.html Bir Ürünün Tümü veya Bir Parçası Üzerindeki “Süs, Çizgi, Biçim, Şekil, Renk Veya Estetik” Gibi İnsan Duyularıyla Al... Endüstriyel Tasarım Yenileme http://www.isobelgesi.net/patent/endustriyel-tasarim/endustriyel-tasarim-yenileme-203.html Tasarım Tescili, Sahibine Fikri Mülkiyet Hakkı Sağlamaktadır. Dolayısıyla Tüm Mallar Gibi Tasarımlarda Alım Satım Sözleş... Patent Faydalı Model Tescil http://www.isobelgesi.net/patent/patent/patent-faydali-model-tescil-204.html İcat ve Buluşların, Üretim ve Çalışma Özelliklerini Hukuken Korumak, Mülkiyet Haklarına Sahip Olmak İçin Tescil Ettirmek... Marka, Logo, Slogan Tescili http://www.isobelgesi.net/patent/marka-tescil/marka-logo-slogan-tescili-205.html Hizmet ve Malları Rakiplerden Ayıran Marka, Unvan, Logo, Sloganların Mülkiyet Hakkının Alınması İçin TPE Nezdinde Marka ... Marka Tescili http://www.isobelgesi.net/patent/marka-tescili/marka-tescili-206.html Markanız Sizin ve Firmanızın en değerli sermayenizdir ve markanın tarafınıza ait olduğunu kanıtlamanın tek yolu marka te... Slogan Tescil http://www.isobelgesi.net/patent/slogan/slogan-tescil-207.html Markanın amacını ve vizyonunu tanımlayan kısa deyiş, slogandır. Firmalar markalarından sonra sloganlarıyla tüketicilerin... Tanınmış Marka Tescil http://www.isobelgesi.net/patent/marka-tescil/taninmis-marka-tescil-208.html Tanınmış Marka için tek ve tam bir tanım bulunmamaktadır. Tanınmış Marka için en doğru tanımın “ Coğrafi sınır, kültür v... Marka Lisans Tescil http://www.isobelgesi.net/patent/lisans-tescil/marka-lisans-tescil-209.html Tescilli bir markanın sahibi dışında başka kişi/firmalarca kullanılması için yapılan sözleşmeler marka lisansı olarak ad...